High School

SCHSL High School Football Schedule (Week 8)

High School Football

Here are the (Week 8) SCHSL high school football games scheduled to be played around the state this weekend.  All games will begin at 7:30pm unless otherwise noted below.  This schedule was compiled using information provided by the SCHSL.  If you see any changes that need to be made or games that are missing, please reach out to us via twitter or facebook and let us know and we will edit the schedule accordingly.  As always, we encourage you to follow us throughout the weekend and send us score updates as you have them via our twitter account (@scsportssource) or via our facebook page.

 

Date Time Away @ Home
 space
Thursday
10/12/17 7:30pm Indian Land @ Columbia
10/12/17 7:30pm Fox Creek @ Gray Collegiate
10/12/17 7:30pm Westside @ J.L. Mann
10/12/17 7:30pm Saluda @ Keenan
10/12/17 7:30pm Socastee @ West Florence
 space
Friday
10/13/17 7:30pm Midland Valley @ A.C. Flora
10/13/17 7:30pm Whale Branch @ Academic Magnet
10/13/17 7:30pm Airport @ Aiken
10/13/17 7:30pm Barnwell @ Allendale-Fairfax
10/13/17 7:30pm Dillon @ Aynor
10/13/17 7:30pm Bamberg-Ehrhardt @ Batesburg-Leesville
10/13/17 7:30pm Berkeley @ Beaufort
10/13/17 7:30pm Daniel @ Belton-Honea Path
10/13/17 7:30pm Palmetto @ Berea
10/13/17 7:30pm Cross @ Bethune-Bowman
10/13/17 7:30pm St. Joseph’s @ Blacksburg
10/13/17 7:30pm Wade Hampton (H) @ Bluffton
10/13/17 7:30pm Edisto @ Brookland-Cayce
10/13/17 7:30pm Woodruff @ Broome
10/13/17 7:30pm North Central @ Buford
10/13/17 7:30pm Eau Claire @ C.A. Johnson
10/13/17 7:30pm Branchville @ C.E. Murray
10/13/17 7:30pm Chester @ Camden
10/13/17 7:30pm Stall @ Cane Bay
10/13/17 7:30pm Emerald @ Carolina Academy
10/13/17 7:30pm Carolina Pride @ Central
10/13/17 7:30pm Andrew Jackson @ Chesterfield
10/13/17 7:30pm Newberry @ Clinton
10/13/17 7:30pm Northwestern @ Clover
10/13/17 7:30pm South Florence @ Conway
10/13/17 7:30pm Travelers Rest @ Eastside
10/13/17 7:30pm Blackville-Hilda @ Estill
10/13/17 7:30pm Ashley Ridge @ Fort Dorchester
10/13/17 7:30pm Boiling Springs @ Gaffney
10/13/17 7:30pm Loris @ Georgetown
10/13/17 7:30pm Strom Thurmond @ Gilbert
10/13/17 7:30pm East Clarendon @ Green Sea Floyds
10/13/17 7:30pm Hillcrest @ Greenwood
10/13/17 7:30pm Greenville @ Greer
10/13/17 7:30pm Bishop England @ Hanahan
10/13/17 7:30pm Lugoff-Elgin @ Hartsville
10/13/17 7:30pm Creek Bridge @ Hemingway
10/13/17 7:30pm Colleton County @ Hilton Head
10/13/17 7:30pm Denmark-Olar @ Hunter-Kinard-Tyler
10/13/17 7:30pm Summerville @ James Island
10/13/17 7:30pm Mullins @ Kingstree
10/13/17 7:30pm Hannah-Pamplico @ Lake View
10/13/17 7:30pm Darlington @ Lakewood
10/13/17 7:30pm Timmonsville @ Lamar
10/13/17 7:30pm Christ Church @ Landrum
10/13/17 7:30pm Johnsonville @ Latta
10/13/17 7:30pm Riverside @ Laurens
10/13/17 7:30pm Cheraw @ Lee Central
10/13/17 7:30pm Blythewood @ Lexington
10/13/17 7:30pm Abbeville @ Liberty
10/13/17 7:30pm Chapin @ Lower Richland
10/13/17 7:30pm Timberland @ Manning
10/13/17 7:30pm Andrews @ Marion
10/13/17 7:30pm Great Falls @ McBee
10/13/17 7:30pm Dixie @ McCormick
10/13/17 7:30pm Chapman @ Mid-Carolina
10/13/17 7:30pm Charleston Charter Math & Science @ Military Magnet
10/13/17 7:30pm Marlboro County @ Myrtle Beach
10/13/17 7:30pm Byrnes @ Nation Ford
10/13/17 7:30pm Southside Christian @ Ninety-Six
10/13/17 7:30pm South Aiken @ North Augusta
10/13/17 7:30pm Burke @ North Charleston
10/13/17 7:30pm Baptist Hill @ Oceanside Collegiate Academy
10/13/17 7:30pm Dreher @ Orangeburg Wilkinson
10/13/17 7:30pm Crescent @ Pendleton
10/13/17 7:30pm Ridge View @ Richland Northeast
10/13/17 7:30pm Battery Creek @ Ridgeland-Hardeeville
10/13/17 7:30pm Fort Mill @ Rock Hill
10/13/17 7:30pm St. John’s @ Scott’s Branch
10/13/17 7:30pm Walhalla @ Seneca
10/13/17 7:30pm Calhoun County @ Silver Bluff
10/13/17 7:30pm Lancaster @ South Pointe
10/13/17 7:30pm Powdersville @ Southside
10/13/17 7:30pm Dorman @ Spartanburg
10/13/17 7:30pm River Bluff @ Spring Valley
10/13/17 7:30pm West Ashley @ Stratford
10/13/17 7:30pm Carolina Forest @ Sumter
10/13/17 7:30pm Pelion @ Swansea
10/13/17 7:30pm Woodmont @ T.L. Hanna
10/13/17 7:30pm Blue Ridge @ Union County
10/13/17 7:30pm Lake City @ Waccamaw
10/13/17 7:30pm Mauldin @ Wade Hampton (G)
10/13/17 7:30pm Ridge Spring-Monetta @ Wagener-Salley
10/13/17 7:30pm Goose Creek @ Wando
10/13/17 7:30pm Dutch Fork @ White Knoll
10/13/17 7:30pm Calhoun Falls Charter @ Whitmire
10/13/17 7:30pm North @ Williston-Elko
10/13/17 7:30pm North Myrtle Beach @ Wilson
10/13/17 7:30pm Garrett @ Woodland
10/13/17 7:30pm Pickens @ Wren
10/13/17 7:30pm Westwood @ York

 

 

Your Source For SC Sports News & Information

SC Sports Source.Com, Copyright © 2016

To Top